fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Małopolskie: Trzej mężczyźni dla żartu podpalili bezdomnego

Fotorzepa, Łukasz Solski
Pod koniec kwietnia w Skale w województwie małopolskim trzech mężczyzn wpadło na pomysł podpalenia dla żartu napotkanego bezdomnego. Policja o zdarzeniu dowiedziała się po trzech tygodniach. Funkcjonariusze zidentyfikowali podejrzanych, którym postawione zostały zarzuty.

Jak informuje małopolska policja, pod koniec kwietnia w jednym z pustostanów podczas imprezy zakrapianej alkoholem trzej mieszkańcy gminy Sułoszowa w wieku 23, 24 i 35 lat, wpadli na pomysł podpalenia dla żartów napotkanego bezdomnego. Ofiara również była mocno pijana.

Najmłodszy z podejrzanych oblał bezdomnego denaturatem i podpalił, a pozostała dwójka dobrze się bawiła obserwując zdarzenie.

Mężczyźni zostali 70-latka w ciężkim stanie bez pomocy, nie powiadamiając żadnych służb ratunkowych.

Bezdomny zdołał trafić do szpitala, ale nie pamiętał w jaki sposób się tam dostał, ani w jakich okolicznościach doszło do oparzeń. W wyniku podpalenia doznał oparzenia III i IV stopnia 10 procent powierzchni ciała.

Policja o zdarzeniu dowiedziała się po trzech tygodniach. Funkcjonariusze ustalili okoliczności zajścia i ustalili personalia podejrzanych, następnie ich zatrzymując.

Jeden z zatrzymanych, 35-latek, usłyszał zarzut spowodowania u pokrzywdzonego ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na dwa miesiące.

Pozostała dwójka usłyszała zarzuty nie udzielenia pomocy osobie znajdującej się w położeniu grożącym utratą życia lub ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu oraz nie powiadomienia organów ścigania o zdarzeniu. Do więzienia mogą trafić na trzy lata, zostali objęci dozorem policji.

Źródło: rp.pl/ Małopolska Policja
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA