Firma założona w 1858 r. przez Alexandre Louisa Pommery i Narcisse Greno do handlu wełną została przez wdowę Louise Pommery przekształcona w producenta szampana i wkrótce stała się jednym z największych producentów. W 1874 r. jako pierwsza wprowadziła na rynek bardzo wytrawnego szampana (brut). Obecnie jest właścicielem marek Heidesieck, Chateau la Gordonne, Domaine Royal de Jarras i Rozes.

"We Francji sprzedaż szampana zależy od zmiennych tendencji na rynku. Zupełnie wyjątkowy kontekst pod koniec roku pozbawił grupę części spodziewanych wyników"- stwierdziła teraz Vranklen Pommery Monopole nie podając jednak konkretów liczbowych - stwierdza Reuter.

Na rynkach międzynarodowych grupa zwiększała obecność, popytem cieszyły się zwłaszcza trunki wyższej jakości, wyłącznej marki, o dużej wartości dodanej. Wzrost sprzedaży był szczególnie wyraźny w krajach Beneluksu, Skandynawii, USA i w Australii - zacytował komunikat portal boursorama.com.

Producent osiągnął ze sprzedaży szampana 233 mln euro, o 2,3 proc. więcej niż rok wcześniej, z czego 55 proc przypadło na rynki zagraniczne. Sprzedaż win z Prowansji i regionu Camargue wzrosła o 33 proc. do 11 mln euro, a działu win musujących Portos o 13,4 proc do 23 mln. Łączne obroty wyniosły 300,4 mln euro, bez zmiany w porównywalnych warunkach, po odliczeniu wyników marek win różowych Listel i Billette sprzedanych grupie Castel.

Największym producentem szampanów (Moet & Chandon, Veuve Clicquot, Ruinart) jest grupa artykułów luksusowych Moet Hennessy Louis Vuitton.