fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prokuratorzy

Prokuratura Krajowa żąda od prokurator Katarzyny Kwiatkowskiej 250 tys. zł

Prokuratura Krajowa
Fotorzepa / Paweł Rochowicz
Prokuratura Krajowa żąda ćwierć miliona złotych od Katarzyny Kwiatkowskiej, szefowej stowarzyszenia prokuratorów Lex Super Omnia - informuje portal oko.press.

Prokuratura Krajowa złożyła przeciwko szefowej Lex Super Omnia cywilny pozew o ochronę dóbr osobistych. Chodzi o wypowiedzi prokurator Katarzyny Kwiatkowskiej (pełni obowiązki prezesa stowarzyszenia "Lex Super Omnia", krytycznego wobec ostatnich zmian w prokuraturze) zawarte w artykule „Ukarana prokuratorka ostrzega szefów: Nie chcę nikogo straszyć, ale gromadzimy dowody", opublikowanym w "Gazecie Wyborczej".

W wywiadzie Kwiatkowska skrytykowała Prokuraturę Krajową i stojącego na jej czele Bogdana Święczkowskiego. Krytycznie też oceniała karne delegacje, które objęły grupę prokuratorów, m.in. ze stowarzyszenia "Lex Super Omnia".

Zdaniem Prokuratury Krajowej wypowiedzi zawierają "insynuacje, że kierownictwo Prokuratury Krajowej dopuszcza się przestępstw i innych naruszeń, są bezprawne. Podważają autorytet Prokuratury Krajowej i godzą w jej dobre imię".

Jak ustalił portal oko.press w pozwie Prokuratura Krajowa oprócz przeprosin, domaga się także 250 tys. zł na cel społeczny, tj. Caritas.

- Kwota zatyka. Ale uważam, że kierowanie pozwu przeciwko mnie jako szefowej Lex Super Omnia za krytyczną wypowiedź polegającą na stwierdzeniu prawdy jest zaskakujące. Nasze stowarzyszenie od początku krytykuje Prokuraturę Krajową. I ten pozew nas nie przestraszy. W sądzie przedstawię nasze racje i nasze raporty o prokuraturze – zapewnia na łamach oko.press Kwiatkowska.

Przypomnijmy, iż w styczniu decyzją Prokuratora Krajowego Bogdana Święczkowskiego prok. Kwiatkowska została zesłana na półroczną delegację z Warszawy do odległego o ponad 180 km Golubia-Dobrzynia w woj. kujawsko-pomorskim.

Czytaj także:

Źródło: oko.press / rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA