fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prokuratorzy

Specjalista-urzędnik zarobi w prokuraturze nawet 12 tys. zł

Adobe Stock
W prokuraturze będzie można zatrudnić specjalistów-urzędników za większe pieniądze. Nawet od 12 tys. zł miesięcznie.

Minister sprawiedliwości zmienia przepisy rozporządzenia o pracownikach sądów i prokuratury. Projekt właśnie trafił do Rządowego Centrum Legislacji.

Tym razem chodzi o możliwość zatrudnienia w prokuraturach na stanowiskach urzędników wybitnych specjalistów. Głównie informatyków, specjalistów w tworzeniu i zarządzaniu bazami danych oraz przetwarzaniu zgromadzonych w nich informacji. W prokuraturze potrzebni są też specjaliści od przeciwdziałania cyberprzestępczości, zagadnień finansowych, w tym operacji na rynku kapitałowym.

W uzasadnieniu projektu napisano, że brak takich uregulowań sprawia, że osobom o szczególnych, specjalistycznych kwalifikacjach nie można zaproponować wynagrodzenia adekwatnego do posiadanych umiejętności oraz realiów rynkowych.

Ekspert w określonej specjalności, należący do samodzielnych stanowisk urzędniczych, będzie musiał mieć odpowiednie kwalifikacje. Na co stawia minister? W projekcie wymienia się: wykształcenie wyższe drugiego stopnia oraz co najmniej pięcioletnie doświadczenie w problematyce związanej z zakresem obowiązków na danym stanowisku eksperta. Ponieważ stawia się kandydatom konkretne wymagania, pojawić się powinny także konkretne pieniądze. I tak, wysokość miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego takiej osoby, jak również wysokość dodatku z tytułu zajmowanego stanowiska odpowiadać ma stawkom przewidzianym dla stanowisk samodzielnych w powszechnych jednostkach prokuratury. Wynagrodzenie zasadnicze ma opiewać na kwotę od 2 do 12 tys. zł, zaś dodatek mógłby sięgać kwoty 2252 zł.

Etap legislacyjny: uzgodnienia

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA