fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Biały Dom planuje przyjęcie świąteczne. Co innego radzą Amerykanom

AFP
Mimo trwającej pandemii koronawirusa, Biały Dom planuje zorganizować w przyszłym tygodniu przyjęcie świąteczne. Jednocześnie amerykańska administracja apeluje do Amerykanów, by zrezygnowali z rodzinnych spotkań w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa.

Pierwsza dama Melania Trump organizuje 30 listopada "świąteczne przyjęcie" w Białym Domu. Zaproszenie na to wydarzenie trafiło już do redakcji ABC News.

Jednocześnie urzędnicy ostrzegali Amerykanów przed organizowaniem dużych spotkań z okazji Święta Dziękczynienia. Namawiali do pozostaniu w domach i unikaniu podróży do krewnych. Powodem jest liczba odnotowanych przypadków koronawirusa, która w USA przekroczyła w weekend 12 milionów.

Administracja poinformowała, że para prezydenta zrezygnowała z wyjazdu do prywatnego klubu Trumpa na Florydzie, a impreza w Białym Domu zostanie zorganizowana trzy dni później.

Naczelny lekarz USA, Jerome Adams na antenie ABC News skrytykował decyzję Białego Domu. Wezwał do zorganizowana skromnej imprezy na świeżym powietrzu.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA