fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Trump: Oni nie chcą, aby prawda wyszła na jaw

AFP
Wszyscy wiemy, dlaczego sztab Bidena tak się pospieszył z ogłoszeniem fałszywego zwycięstwa kandydata demokratów - stwierdził Donald Trump. Zapwiedział, że od poniedziałku jego sztab zacznie składać pozwy.

Trump, który według dotychczasowych informacji otrzymał 213 głosów elektorskich, podważa legalność korespondencyjnych wyborów.

Domaga się ich przeliczenia w kilku stanach, a także wglądu do kart wyborczych.

Czytaj także:

Biden wygrał: Ma większość w Kolegium Elektorów

Po ogłoszeniu, że Joe Biden zdobył 273 głosy elektorskie - na 270 koniecznych do wygrania wyborów prezydenckich, Trump oświadczył:

- Wszyscy wiedzą, dlaczego Joe Biden tak się spieszy, żeby uznać się za zwycięzcę; nie chce, żeby prawda wyszła na jaw. Ale wybory sie jeszcze nie skończyły.

Donald Trump zapowiedział, że od poniedziałku jego sztab zacznie składać pozwy w związku z "fałszerstwami wyborczymi".

Również prawnik Trumpa, Rudy Giuliani, podważa wynik wyborów. Po ogłoszeniu wyników z Pensylwanii, które praktycznie dało Bidenowi zwycięstwo 20 głosami elektorów, mówił o "tajemniczo znikającej przewadze Donalda Trumpa w kilku stanach.

CNN informuje, że Donald Trump nie zamierza - co dotychczas było zwyczajem ustępujących prezydentów - zaprosić swojego rywala do Białego Domu, by tam oficjalnie przekazać mu władzę w USA.

Źródło: rp.pl, TVN24, CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA