fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Konwencja nie zwiększyła poparcia Bidena nad Trumpem

AFP
Konwencja Krajowa Partii Demokratycznej, w czasie której Joe Biden został oficjalnie wskazany jako kandydat tej partii na prezydenta, nie zwiększyła poparcia dla Bidena - wynika z najnowszego sondażu Reuters/Ipsos.

W sondażu przeprowadzonym między 19 a 25 sierpnia Biden uzyskał 47 proc. głosów przy 40 proc. głosów poparcia dla Donalda Trumpa. Podobnym poparciem Biden cieszył się w poprzednim sondażu przeprowadzonym przed Konwencją Krajową Partii Demokratycznej.

Reuters przypomina, że w 2016 roku Hillary Clinton zwiększyła swoją przewagę w sondażach po Konwencji, na której uzyskała nominację o 4 punkty procentowe. Taki sam sondażowy zysk zanotował wówczas Donald Trump po Konwencji Krajowej Partii Republikańskiej.

Z sondażu wynika, że 14 proc. zarejestrowanych wyborców nie popiera ani Donalda Trumpa, ani Joe Bidena. W 2016 roku odsetek takich wyborców był wyższy - wówczas 22 proc. ankietowanych nie popierało ani Trumpa, ani Hillary Clinton.

Biden ma miażdżącą przewagę wśród Afroamerykanów - w tej grupie wyborców popiera go 71 proc. respondentów. Tylko 9 proc. Afroamerykanów deklaruje gotowość do głosowania na Trumpa.

41 proc. ankietowanych jest zadowolonych z tego, jak swoją prezydenturę sprawuje Trump. 55 proc. wyraża niezadowolenie ze sposobu sprawowania prezydentury przez Trumpa.

Sondaż przeprowadzono na grupie 4320 dorosłych Amerykanów, w tym 3829 zarejestrowanych wyborców i 488 Afroamerykanów.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA