fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Duchowa doradczyni Trumpa modli się przeciwko jego rywalom

Paula White
Kamau360/CC 3.0
Paula White, osobista doradczyni duchowa Donalda Trumpa, modliła się wraz z innymi ewangelicznymi przywódcami o potępienie przeciwników prezydenta. Oskarżyła ich podporządkowanie się złym duchom i używanie czarów.

Biały Dom oficjalnie poinformował w ubiegłym tygodniu, że Paula White dołączy do administracji Donalda Trumpa.

Zamożna teleewangelistka i amerykański prezydent od lat są przyjaciółmi. White ma teraz odegrać kluczową rolę w przekonaniu swoich zwolenników do poparcia Trumpa w przyszłorocznych wyborach prezydenckich.

White wraz z innymi duchowymi przywódcami we wtorek odprawiła modlitwę za prezydenta. Podczas telekonferencji prosiła, by prezydent, "był wybawiony od wszystkich wrogów".

Powiedziała, że wierni wiedzą, że Trump i jego chrześcijańscy sympatycy "nie walczą przeciwko ciału i krwi, ale przeciwko księstwom, mocom, władcom ciemności i zastępom niegodziwości".

- Wyciągnij rękę i uwolnij prezydenta od wrogów, którzy chcą go zniewolić - kontynuowała.

Choć White ma olbrzymią grupę zwolenników, inni przywódcy ewangeliczni postrzegają jej przesłanie "ewangelii dobrobytu" jako sprzeczne z naukami płynącymi z Biblii. 

Tak zwana "ewangelia dobrobytu", która jest również promowana przez innych kaznodziejów, takich jak zamożny ewangelista telewizyjny Joel Osteen, naucza wyznawców, że Bóg pobłogosławi ich finansowo, jeśli pójdą za nim, często zachęcając wiernych do przekazania znacznych kwot na rzecz kaznodziei.

Źródło: Newsweek
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA