fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

USA: Michael Bloomberg rozważa dołączenie do prawyborów prezydenckich

AFP
Miliarder z Nowego Jorku, były burmistrz tego miasta, Michael Bloomberg, rozważa poważnie włączenie się w wyścig o nominację prezydencką Partii Demokratycznej - informuje BBC, cytując rzecznika Bloomberga.

Bloomberg ma "poważnie rozważać" dołączenie do prawyborów organizowanych przez Partię Demokratyczną, ponieważ - w jego ocenie - żaden z obecnych kandydatów "nie jest wystarczająco dobry", by pokonać Donalda Trumpa w 2020 roku.

77-letni miliarder ma jeszcze w tym tygodniu dopełnić formalności, które pozwolą mu wziąć udział w prawyborach prezydenckich w Alabamie.

Obecnie o nominację prezydencką Partii Demokratycznej ubiega się 17 kandydatów.

Faworytami wyborów są były wiceprezydent Joe Biden, senator z Massachusetts Elizabeth Warren i senator z Vermont Bernie Sanders.

Niektóre ostatnie sondaże wskazują, że Warren i Sanders - jako kandydaci Partii Demokratycznej - mogą przegrać z Donaldem Trumpem w wyborach w 2020 roku.

- Wiemy, że musimy dokończyć pracę i doprowadzić do porażki Trumpa. Ale Mike coraz bardziej się martwi, że obecni kandydaci nie są odpowiedni, by tego dokonać - podkreślił rzecznik Bloomberga.

Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA