fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Trump: w czerwcu spotkam się z Putinem. Kreml: niekoniecznie

AFP
Prezydent USA Donald Trump zapowiedział, że w przyszłym miesiącu spotka się z chińskim prezydentem Xi Jinpingiem i prezydentem Rosji Władimirem Putinem w czasie szczytu G-20.

- Spotkam się z nimi bezpośrednio - powiedział Trump dziennikarzom w Gabinecie Owalnym. Prezydent USA był powszechnie krytykowany przez członków własnej partii za ostatnie spotkanie z Putinem w zeszłym roku, kiedy zaprzeczył doniesieniom wywiadu, mówiąc, że nie widzi powodu, by sądzić, że Rosja próbowała wpłynąć na wybory w 2016 roku. Prezydent starał się osłabić później swoją wypowiedź.

Biały Dom odwołał spotkanie Trumpa z Putinem podczas zeszłorocznego szczytu G-20 w Buenos Aires, ale obaj spotkali się na nieformalnej rozmowie przy okazji obiadu. Tegoroczny szczyt G-20 odbędzie się w Osace w Japonii pod koniec czerwca.

Zapowiedziom Trumpa błyskawicznie zaprzeczyło otoczenia Władimira Putina. Według agencji AFP Kreml oświadczył, że na razie "nie ma porozumienia" w sprawie ewentualnego spotkania Trumpa z Putinem.

Jurij Uszakow, doradca Putina, cytowany przez agencję TASS, oświadczył, że Moskwa jak dotąd nie otrzymała żadnych wniosków Waszyngtonu o spotkanie prezydentów Rosji i Stanów Zjednoczonych podczas szczytu w Osace.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA