fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Steve Bannon: Martin Luther King byłby dumny z Trumpa

AFP
Steve Bannon, były szef kampanii wyborczej i doradca Donalda Trumpa, w rozmowie z BBC stwierdził, że Martin Luther King byłby dumny z tego, co Trump zrobił dla Afroamerykanów.

- Donald Trump notuje najmniejsze bezrobocie wśród czarnoskórych w historii - powiedział Bannon. - Donald Trump notuje najmniejsze bezrobocie wśród Latynosów od 25 lat - dodał nawiązując do sytuacji na amerykańskim rynku pracy.

- Jeśli przyjrzycie się polityce Donalda Trumpa, to (stwierdzicie), że Martin Luther King byłby z niego dumny, z tego co Trump zrobił dla czarnoskórych i Latynosów w kwestii pracy - ocenił Bannon.

Bannon dodał, że pastor King byłby szczęśliwy również z powodu zatrzymania przez Trumpa "napływu nielegalnej, obcej siły roboczej, która konkurowała na rynku pracy z nimi (czarnoskórymi mieszkańcami USA - red.) każdego dnia".

W kwietniu 2018 roku bezrobocie wśród Afroamerykanów wynosiło 6,6 proc. Z kolei wśród Latynosów - zaledwie 4,8 proc. "Newsweek" przypomina jednak, że odsetek bezrobotnych w obu tych grupach spadał co roku od 2011 roku.

Trump był w czasie kadencji krytykowany przez środowiska Afroamerykanów m.in. za to, że jednoznacznie nie odciął się od białych nacjonalistów po zamieszkach do jakich doszło w Charlottesville.

Źródło: Newsweek
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA