fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Sondaż: Żaden prezydent po wojnie nie był tak źle oceniany jak Trump

AFP
Tylko 37 proc. Amerykanów jest zadowolonych ze sposbu sprawowania prezydentury przez Donalda Trumpa - w wynika z sondażu dla ABC News i "Washington Post". Tak złego wyniku po w pierwszym roku swojej prezydentury nie miał żaden prezydent USA po II wojnie światowej.

Brak aprobaty dla Trumpa wyraża 59 proc. respondentów sondażu. Połowa z nich "zdecydowanie" nie jest zadowolona z Trumpa.

Zdaniem 55 proc. ankietowanych Trump nie wywiązuje się ze swoich obietnic wyborczych. Jednocześnie odsetek osób, które uważają, że Trump jest silnym przywódcą zmniejszył się z 53 proc. w kwietniu do 40 proc.

67 proc. ankietowanych uważa, że Trump nie jest w stanie zachowywać się odpowiedzialnie w sytuacji kryzysu w relacjach z Koreą Północną.

53 proc. zarzuca Trumpowi, że w czasie jego prezydentury amerykańskie przywództwo w świecie osłabło.

66 proc. respondentów uważa, że Trump nie ma osobowości, która pozwalałaby mu działać skutecznie na stanowisku prezydenta. 65 proc. uważa, że Trump jest nieuczciwy i niegodny zaufania.

Ponadto 62 proc. ankietowanych jest zdania, że Trump nie rozumie ich problemów, a 55 proc. zarzuca mu, że nie doprowadził do obiecanych zmian w polityce federalnej.

Źródło: ABC News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA