fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Mateusz Morawiecki o programie PiS Polski Ład

Fotorzepa, Jakub Czermiński
"#PolskiŁad budzi entuzjazm wielu milionów Polaków" - napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki

"Mija tydzień od prezentacji programu #PolskiŁad, która odbiła się szerokim echem, nie tylko w Polsce" - napisał Mateusz Morawiecki. Premier podkreślił, że program PiSu wynik strategicznego myślenia o państwie ugrupowania rządzącego, nikogo nie wyklucza i jest "zbudowany na nowoczesnych europejskich wzorcach".

"Utrzymywanie nierówności społecznych, z którym elity polityczne świadomie godziły się przez niemal całą III Rzeczpospolitą, przerzucając koszty transformacji na najbiedniejszych Polaków - było źródłem wielu problemów i krzyczącej niesprawiedliwości. (...) Ten problem systemowych nierówności w Polsce pokazują dobrze dane OECD mówiące wprost: Polska była niechlubnym przypadkiem kraju, w którym najbardziej była obciążona praca najbiedniejszych, a najmniej praca najbogatszych." - napisał Morawiecki. Dodał, że program PiS ma na celu redukowanie tych nierówności.

Zapowiedział rozmowy na temat programu z organizacjami zrzeszającymi polskie rodziny, związkami zawodowymi i organizacjami branżowymi.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA