fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Marek Suski: Marzy mi się, żeby radio było osobistym przyjacielem

Marek Suski
Fotorzepa, Jerzy Dudek
Poseł PiS Marek Suski podziękował za powołanie na przewodniczącego Rady Programowej Polskiego Radia. Przekazał, że marzy o tym, by radio "bawiło, uczyło, wspierało i informowało".

We wtorek poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Suski został przewodniczącym nowej Rady Programowej Polskiego Radia. Zastępczyniami Suskiego zostały Małgorzata Gosiewska i Elżbieta Królikowska-Avis.

Na negatywne komentarze po wyborze swojego partyjnego kolegi odpowiedziała Joanna Lichocka, członkini Rady Mediów Narodowych.

- Mamy do czynienia jak zawsze z popisem hipokryzji PO. Jest to kolejny przykład tego, że formacja ta nie umie działać niczym innym niż nienawiścią i hejtem - powiedziała w rozmowie z Polskim Radiem. 

- Kiedy PO tworzyła koalicję większościową w Sejmie przewodniczącą Rady Programowej Telewizji Polskiej była pani poseł Iwona Śledzińska - Katarasińska. I wtedy ani pan Borys Budka, ani pan Tomasz Zimoch, ani żaden inny działacz Platformy Obywatelskiej, czy w Sejmie, czy w mediach, nie podnosili z tego powodu żadnego krzyku - dodała.

Suski w środę podziękował za powołanie. "Dziękuję za wybór na Przewodniczącego Rady Programowej Polskiego Radia. Marzy mi się, żeby nasze radio było naszym osobistym przyjacielem. Żeby nas bawiło, uczyło, wspierało, informowało. Słuchając radia, mamy możliwość obcowania z wysoką kulturą, ale też z rzetelną informacją" - napisał na Twitterze.

Rada Programowa jest organem doradczym Polskiego Radia, składa się z 15 osób. 10 z nich wskazują partie polityczne, pozostałych członków wskazuje rada mediów Narodowych.

W skład obecnej Rady Programowej wchodzą: wybrany dziś na przewodniczącego Marek Suski, jego zastępczynie - Małgorzata Gosiewska i Elżbieta Królikowska-Avis, oraz Piotr Apel, Renata Butryn, Maria Dłużewska, Jakub Kowalski, Anna Kwiecień, Marek Lewandowski, Jędrzej Karol Lipski, Jan Ordyński, Andrzej Różański, Tomasz Jan Siwak, Dariusz Wasielewski i Barbara Zdrojewska

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA