fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Stary manewr prezesa Jarosława Kaczyńskiego

Jarosław Kaczyński
Fotorzepa, Jerzy Dudek
W ostatnim wywiadzie udzielonym PAP, Jarosław Kaczyński ostrzega, że „rozbijanie prawicy, to działania przeciw Polsce, polskiej rodzinie i wartościom”. – Nie spodziewaliśmy się, że prezes tak szybko wyciągnie tę retorykę wobec swoich koalicjantów – komentuje Michał Kolanko w rozmowie z Michałem Szułdrzyńskim.

I przypomina, że takie wypowiedzi prezesa dobrze już znamy.

– Widzieliśmy wielokrotnie, jak PiS wykonywał ten manewr wobec opozycji, mówiąc że wszystko co ona robi szkodzi PiS i Polsce – dodaje Kolanko. Jego zdaniem, tym razem to mocne ostrzeżenie wobec koalicjantów i próba sprawdzenia, czy Zbigniew Ziobro nie blefował, mówiąc, że nie poprze Funduszu Odbudowy.

Po raz pierwszy od dawna spotkali się też Jarosław Kaczyński, Jarosław Gowin i Zbigniew Ziobro w towarzystwie Ryszarda Terleckiego i Mateusza Morawieckiego. – To nie było spotkanie na Nowogrodzkiej, ale w Kancelarii Premiera. To miało nadać nowy ton współpracy w rządzie. Ale Jarosław Kaczyński chciał tylko sprawdzić, czy nadal ma większość – tłumaczy Kolanko.

Czy opublikowane przez „Gazetę Wyborczą” taśmy z nagraniami rozmów prezesa Orlenu, Daniela Obajtka, zmienią sytuację w Zjednoczonej Prawicy? Co zmienią wybory regionalne w Platformie Obywatelskiej? Co konsultacje z górniczymi związkowcami przyniosą Solidarnej Polsce? O tym wszystkim w podcaście „Polityczne Michałki”. W każdy piątek Michał Szułdrzyński i Michał Kolanko omawiają najważniejsze wydarzenia polityczne mijającego tygodnia.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA