fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Komisja zdrowia przeciwko rekompensacie dla Poczty Polskiej

Fotorzepa/ Filip Frydrykiewicz
Sejmowa komisja zdrowia odrzuciła w głosowaniu projekt ustawy, która przewiduje możliwość wypłaty Poczcie Polskiej 70 mln zł za przygotowania do majowych wyborów prezydenckich.

Członkowie sejmowej komisji zdrowia zagłosowali o odrzuceniu w całości projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu zapewnienia funkcjonowania ochrony zdrowia w związku z epidemią Covid-19 oraz po jej ustaniu, przyjętego w nocy z wtorku na środę.

Jedna z wniesionych późnym wieczorem do projektu poprawek mówi, że „podmioty, które w związku z przeciwdziałaniem Covid-19, zrealizowały polecenie Prezesa Rady Ministrów związane bezpośrednio z przeprowadzeniem wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 roku z możliwością głosowania korespondencyjnego (…) mogą wystąpić do Szefa Krajowego Biura Wyborczego o przyznanie jednorazowej rekompensaty na pokrycie zasadnie poniesionych kosztów, związanych bezpośrednio z realizacją polecenia, zwanej dalej rekompensatą”.

Pieniądze na te rekompensatę pochodziłyby z budżetu.

Dziś podczas posiedzenia komisji zdrowia posłowie 19 głosami przeciwko 17 odrzucili w całości projekt tej ustawy.

Jak poinformował dziennikarz Radia ZET Jacek Czarnecki, dwie posłanki PiS pomyliły się w głosowaniu zdalnym i poparły odrzucenie projektu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA