fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Terlecki: Prezes nie tyle wystartuje w wyborach, co zostanie wybrany

Fotorzepa/Jerzy Dudek
Przyszedł czas na wybory wewnątrz partii. Ich finałem będzie kongres, który wybiera prezesa - mówił w Radiu Wnet wicemarszałek Sejmu i szef klubu parlamentarnego PiS Ryszard Terlecki.

Terlecki mówił że Donald Tusk, który jego zdania jest na emeryturze "na własne życzenie", namawia do tego również Jarosława Kaczyńskiego.

Była to aluzja do wpisu byłego szefa RE w mediach społecznościowych, który zapraszał Jarosława Kaczyńskiego na wspólny spacer i odpoczynek od polityki.

Terlecki  stwierdził, że Kaczyński w gronie zaprzyjaźnionych osób "lubi czasem żartować", że jest zmęczony i idzie na emeryturę.

- Wszyscy wiemy, że to żarty - powiedział polityk PiS. Dodał jednak, że nadszedł czas wyborów wewnątrz Prawa i Sprawiedliwości.

Najprawdopodobniej jesienią odbędzie się z kolei statutowy kongres PiS, który wybierze prezesa. Terlecki nie ma wątpliwości, że zostanie nim Jarosław Kaczyński, bo nikt nie kwestionuje "jego przywództwa i jego zdolności, planów i perspektyw na przyszłość".

- Powiedzieć o Jarosławie Kaczyńskim, że wystartuje w wyborach partyjnych, jest trochę nadużyciem, bo on nie tyle wystartuje, co zostanie po prostu wybrany - oświadczył Terlecki.

Polityk PiS tłumaczył też, dlaczego podczas kampanii wyborczej Andrzeja Dudy Jarosław Kaczyński jest tak mało aktywny. PiS nie chce bowiem  "przekształcać wyborów prezydenckich w wybory parlamentarne", i dlatego prezes partii nie jest tak widoczny jak przed wyborami parlamentarnymi.

- Nikt nie ma wątpliwości, że jednym z największych zwolenników Andrzeja Dudy jest Jarosław Kaczyński - zapewniał Terlecki.

Źródło: Radio Wnet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA