fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Karczewski: Nie będę wyrywał futryn

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Bardzo szybko się wyprowadzę. Deklaruję, że nie będę wyrywał kontaktów i futryn. Zostawię mieszkanie w wielkim porządku i ładzie - zapewniał w programie "Onet Opinie" były marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Były marszałek, a obecnie wicemarszałek Senatu zapewniał, że "bardzo szybko" wyprowadzi się z rządowej willi. Podkreślił jednak, że ma na to dwa miesiące.

- Dajcie mi państwo czas, abym się spokojnie wyprowadził - mówił do prowadzącego Andrzeja Gajcego.

Karczewski zapewniał, że zostawi willę w ładzie i porządku, w jakim nie zostawili jej poprzedni użytkownicy.

- Deklaruję, że nie będę wyrywał kontaktów i futryn. Zostawię mieszkanie w wielkim porządku i ładzie, które nie było przez poprzedników zostawione w ładzie - mówił wicemarszałek.

Zauważył też, że wynajmowanie rządowej willi jest korzystniejsze finansowo dla budżetu kancelarii Sejmu i Senatu.

- Wynająłem tę willę - koszt pięć tysięcy złotych. To było przesunięcie pieniędzy budżetowych z Kancelarii Senatu do Kancelarii Premiera - mówił, dodając, że i poprzedni marszałek (Bogdan Borusewicz - red.) i obecny (Tomasz Grodzki - red.) mieszkają daleko, więc  ich przeloty, wykorzystanie limuzyn i ochrony SOP znacznie bardziej obciąża budżet. - Gdyby marszałek zamieszkał w Warszawie, koszt byłby trzykrotnie niższy - mówił Karczewski.

Na uwagę prowadzącego, że poprzedni marszałek Sejmu Marek Kuchciński ponad miarę wykorzystywał transport lotniczy, Karczewski odparł: - Ale po co tę piłeczkę sobie odbijamy jak dzieci w piaskownicy? Ja mówię o sytuacji obecnej.

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA