fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Poseł PiS chciał interwencji w sprawie Google Chrome

Google Maps
Do Ministerstwa Cyfryzacji zwrócił się poseł PiS Artur Szałabawka. Polityk oczekiwał interwencji w sprawie przeglądarki Google Chrome. Jego zdaniem na mapie kościoły katolickie zostały oznaczone za pomocą piktogramu bez krzyża.

Pismo do Ministerstwa Cyfryzacji trafiło w lipcu. Poseł Szałabawka zgłosił prośbę o interwencję w sprawie sposobu prezentowania kościołów w przeglądarce Google Chrome.

"Obecnie ww. przeglądarka oznacza kościoły katolickie za pomocą piktogramu bez krzyża, będącego jednoznacznym symbolem świątyń, zaś meczety oznaczone są zgodnie z symboliką ich wiary, czyli półksiężycem i gwiazdą" - tłumaczył poseł PiS.

"Czy planowane są działania mające na celu prawidłowe, intuicyjne oznakowanie kościołów katolickich ich naturalną symboliką?" - pytał polityk.

Resort udzielił odpowiedzi posłowi. "Ministerstwo Cyfryzacji ma ograniczone możliwości wpływu na decyzje firmy Google w zakresie stosowanych piktogramów na mapach Google’a" - przekazano.

"Z uwagi jednak na skalę i popularność oferowanych przez tą firmę usług w Polsce, Ministerstwo wystąpiło do Google’a z prośbą o rozważenie zmiany oznakowania kościołów katolickich na mapach Google, tak aby piktogramy je przedstawiające zawierały krzyż" - poinformowali pracownicy resortu.

Źródło: Gazeta.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA