fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Poseł PiS pyta: Po co Kukiz w polityce?

tv.rp.pl
"Po co (Paweł) Kukiz w polityce?" - takie pytanie na swoim profilu na Twitterze stawia poseł PiS, Kazimierz Smoliński.

Smoliński zadaje to pytanie przypominając o sojuszu wyborczym zawartym między ruchem Kukiz'15, a PSL-em - w ramach tego sojuszu politycy tych dwóch sił politycznych utworzyli przed wyborami do parlamentu Koalicję Polską, a politycy Kukiz'15 - w tym sam Paweł Kukiz - wystartują w wyborach z list PSL-u.

"Kukiz poświęcił antysystem dla systemowego PSL-u. To wiemy. Już sam ten fakt zmusza do postawienia pytania: po co Kukiz w polityce?" - pisze Smoliński nawiązując do antyestablishmentowych haseł, jakie towarzyszyły narodzinom ruchu Kukiz'15.

"Jednak Kukiz idzie dalej- w wywiadzie powiedział, że może zawrzeć koalicję nawet z SLD. Koniunkturalizm aż razi. Tak więc po co Kukiz w polityce?" - dodaje poseł PiS.

Smoliński nie wskazuje, o jaki wywiad chodzi. Kukiz o tym, że o koalicji rozmawiał z każdym - w tym z SLD i Wiosną - mówił w "Salonie Politycznym Trójki" (Program III Polskiego Radia) w sierpniu tego roku.

- Ja kuluarowo rozmawiałem z każdym - mówił wówczas. - Rozmawiałem z przedstawicielami Wiosny i SLD. Pytałem: dlaczego nie chcecie tych zmian? - dodawał. Chodzi o realizację głównych haseł programowych Kukiz'15 - w tym wprowadzenia mieszanego systemu wyborczego w wyborach do Sejmu (część mandatów obsadzana byłaby w jednomandatowych okręgach wyborczych), obligatoryjnych referendów, czy restrykcyjnych przepisów antykorupcyjnych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA