fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Jarosław Kaczyński wysłał do Schetyny i Kukiza deklarację ws. euro

Fotorzepa/ Tomasz Jodłowski
Prezes PiS Jarosław Kaczyński wysłał do lidera PO Grzegorza Schetyny i lidera Kukiz'15 Pawła Kukiza deklarację w sprawie przyjęcia przez Polskę waluty euro.

Dokument, podpisany już przez Jarosława Kaczyńskiego, zawiera zapewnienie o tym, że Polska przyjmie euro dopiero wtedy, gdy osiągnie poziom gospodarczy państw zachodnich.

Mam nadzieję, że ta deklaracja pokaże dojrzałość polskiej klasy politycznej. Chodzi w niej o oczywisty interes naszego kraju. Polski złoty chroni nas przed wstrząsami - mówił na konferencji prasowej Jarosław Kaczyński.

- Liczymy, że ewentualne zobowiązania niektórych formacji politycznych wobec zewnętrznych sojuszników nie będą miały znaczenia, bo interes polskiego społeczeństwa i państwa jest tutaj oczywisty - dodał prezes PiS.

Mam nadzieję, że ta deklaracja pokaże dojrzałość polskiej klasy politycznej. Chodzi w niej o oczywisty interes naszego kraju. Polski złoty chroni nas przed wstrząsami - tłumaczył Kaczyński.

Czytaj także:

Morawiecki: Polsce nie opłaca się przyjmować euro

PiS mobilizuje swój elektorat za pomocą euro

Kaczyński: Czy euro przyspieszy rozwój? Mówimy „nie” euro

Temat przyjęcia przez Polskę euro dominował na ostatniej konwencji PiS w Lublinie. Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego nasza gospodarka by na tym straciła.

- Warto się o to zapytać, czy to jest w interesie Polski, czy to jest w interesie tych krajów, które dzisiaj bardzo korzystają na euro - mówił szef rządu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA