fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Senator PiS: Proszę mieć pretensje do natury

rp.pl
Proszę mieć pretensje do natury, a nie do polityków. Tak zostaliśmy stworzeni, że to kobieta jest matką i są różne sytuacje - twierdzi senator PiS Jan Maria Jackowski. Dziś do Sejmu wpłynął obywatelski projekt ustawy zakładający zakaz aborcji ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu.

Pod projektem ustawy podpisało się 830 tysięcy osób, akcję zbierania podpisów prowadził komitet Zatrzymać Aborcję, z Kają Godek na czele.

W projekcie ustawy znalazły się zapisy, które zakazują przeprowadzenia aborcji w przypadku ciężkich i nieodwracalnych wad płodu.

Senator Prawa i Sprawiedliwości Jan Maria Jackowski, pytany w Sejmie przez dziennikarzy o to, jak będą czuły się kobiety patrzące na swoje umierające dzieci, odpowiedział:

- Proszę mieć pretensje do natury, a nie do polityków. Tak zostaliśmy stworzeni, że to kobieta jest matką i są różne sytuacje. Mężczyźni żyją statystycznie krócej, a kobiety dłużej. To jest dyskryminacja mężczyzn ze względu na wiek. Czy w związku z tym powinniśmy wprowadzić wyrównanie wieku, żeby to w jakiś sposób rozwiązać? - pytał Jackowski.

- Wszystkich sytuacji się nie rozwiąże, również takich bolesnych. One były, są i będą. Taka jest natura - stwierdził senator.

 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA