fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Krystyna Pawłowicz na Facebooku komentuje wydarzenia z Turcji

Krystyna Pawłowicz
Fotorzepa, Jerzy Dudek
Krystyna Pawłowicz z Prawa i Sprawiedliwości komentuje sytuację w Turcji. "Dlaczego Parlament Europejski milczy? Wyłączono przecież w Turcji całą trzecią władzę sądowniczą?" - napisała

W związku z nieudanym wojskowym puczem tureckie władze nakazały aresztowanie 2745 sędziów i prokuratorów - poinformowała prywatna turecka telewizja NTV.

Wcześniej podała ona, że Wysoka Rada Sędziów i Prokuratorów (HSYK) usunęła wszystkie te osoby z zajmowanych stanowisk.

Zwolniono także pięciu członków HSYK - poinformowała turecka państwowa agencja prasowa Anatolia. Licząca 22 osoby HSYK jest organem dyscyplinarnym tureckiego wymiaru sprawiedliwości. 

"Warto przypomnieć,że już w ub.roku,po wyborach w Turcji zwolniono ok.1 tyś sędziów.
Sędziowie NIE BRALI udziału w "puczu".Ich "winą" było/jest niezbyt islamskie podejście do wymierzania sprawiedliwości.

Kanclerz Merkel,wszyscy unijni "święci" poparli prezydenta Erdogana w "przywracaniu [islamskiego]porządku" w Turcji.

Ciekawe,czy w sytuacji pułapki,jaką zastawił pod hasłami przywracania demokracji prezydent Turcji na pozbawionych instynktu samozachowawczego, nierozumiejących już demokracji zakłamanych Europejczyków, czy POLSCY SĘDZIOWIE staną w W OBRONIE swych tureckich kolegów?
I,czy np Krajowa Rada Sądownictwa zgodzi się na uchwałę w ich obronie,o co wniosę na najbliższym posiedzeniu Rady 26 lipca.Przecież wizytowali się i rewizytowali z kolegami z Turcji." - napisała na Facebooku Krystyna Pawłowicz.

"Czy korporacja polskiego wymiaru sprawiedliwości wobec stanowiska unijnego ,poprzestanie jedynie na obronie jednego polskiego sędziego TK,który rażąco złamał konstytucję i ustawę o TK,spełniając wszystkie warunki,by być pociągniętym do odpowiedzialności przewidzianej przez polski kodeks karny?

A czy Komisja Wenecka jest już w Turcji i wzywa odważnie na dywanik prezydenta Erdogana i wiernych mu generałów?Czy spotkała się już z turecką opozycją?Kiedy sprawozdanie tych lekkoduchów lewackich w tej sprawie?Czy nadal wyżywać się będzie z pełnym zakłamaniem tylko na uprzejmych polskich władzach?
A dlaczego Parlament Europejski milczy?Wyłączono przecież w Turcji całą trzecią władzę sądowniczą?
HIPOKRYCI." - czytamy dalej.

Podczas próby przewrotu w nocy z piątku na sobotę doszło do krwawych starć z udziałem zbuntowanych oddziałów z jednej strony, a z drugiej - żołnierzy i funkcjonariuszy policji wiernych rządowi oraz dziesiątek tysięcy Turków, którzy wyszli na ulice z flagami. Zginęło ponad 290 osób - w tym ok. 100 puczystów, a ok. 1440 zostało rannych. 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA