fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawnicy

Sebastian Kaleta nowym wiceministrem sprawiedliwości i przewodniczącym Komisji weryfikacyjnej

Sebastian Kaleta i Zbigniew Ziobro
Ministerstwo Sprawiedliwości
Premier Mateusz Morawiecki na wniosek Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro powołał Sebastiana Kaletę na stanowisko Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości oraz powierzył funkcję przewodniczącego Komisji do spraw reprywatyzacji nieruchomości warszawskich.

Sebastian Kaleta zastąpił Patryka Jakiego, który w ostatnich wyborach uzyskał mandat do europarlamentu. W związku z tym musiał zrzec się mandatu posła na Sejm RP, a także funkcji wiceministra sprawiedliwości.

Sebastian Kaleta (rocznik 1989) pochodzi z miejscowości Wierzbica (Chełmszczyzna). W 2013 ukończył z wyróżnieniem studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Skończył aplikację radcowską i w czerwcu 2017 r. złożył ślubowanie radcy prawnego.

W 2016 roku Sebastian Kaleta podjął współpracę z Ministerstwem Sprawiedliwości - był rzecznikiem prasowym ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro, a od czerwca 2017 roku członkiem  Komisji do spraw reprywatyzacji nieruchomości warszawskich. W marcu 2018 roku został Zastępcą Przewodniczącego Komisji i zajmował się sprawami redukowania skutków związanych z decyzjami reprywatyzacyjnymi wydanymi niezgodnie z prawem, a dotyczącymi warszawskich nieruchomości.

Kaleta to jeden ze współzałożycieli i wieloletni Prezes Stowarzyszenia Młodzi dla Polski (2012-2016). Od 2018 roku Radny m.st. Warszawy.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA