fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Praca, emerytury, renty

500 plus nie działa. Rząd wyda 600 tys. zł na badania ws. dzietności

Adobe Stock
Program 500 plus miał pomóc we wzroście dzietności wśród Polaków. Rządowy program nie działa tak, jak zakładali pomysłodawcy. Teraz Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki społecznej wyda prawie 600 tys. zł by zapytać dlaczego sytuacja demograficzna w kraju się nie poprawia - donosi TVN24.pl.

Mimo wprowadzonego w 2016 r. programu wskaźnik dzietności nie wzrósł diametralnie. Przyznają rządzący - wynika z dokumentów przetargowych, do których dotarł serwis.

Jak podaje TVN24.pl resort chce zbadać problem i dowiedzieć się, co tak naprawdę wpłynie na poprawę dzietności w kraju. Ministerstwo liczy na rekomendacje zmian w obszarze godzenia kariery z zakładaniem rodziny.

Na ten cel rząd ma przeznaczyć 595 239 zł brutto. Środki mają pochodzić z Europejskiego Fundusz Społecznego. Jak podaje portal TVN w przetargu bierze udział pięciu oferentów.

Ministerstwo chce przeprowadzić ankiety wśród osób w wieku 18-40 lat. Respondenci mają być pytani o styl życia, wyznawane wartości, życie zawodowe i rodzinne oraz plany prokreacyjne. Ankiety mają wskazać także, co motywuje, a co zniechęca Polaków do powiększania rodziny. Sami ankietowani będą mieli za zadanie także ocenić, co ich zdaniem mogłoby wpłynąć na poprawę sytuacji demograficznej.

Oferenci będą mieli za zadanie zbadać media społecznościowe pod kątem wpisów z konkretnymi frazami. TVN24.pl tłumaczy, że ma chodzić ma o hasła takie jak: "ciąża", "poród", "posiadanie dzieci", "rodzina wielodzietna", "małżeństwo", "rozwód", "aborcja", "antykoncepcja", "dziecko i praca", "żłobki".

Źródło: TVN24.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA