fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Praca, emerytury, renty

Mama Plus: premie za szybkie urodzenie drugiego dziecka

123RF
- Wprowadzamy premie za szybkie urodzenie drugiego dziecka (...), dodatkowe, bezpłatne urlopy wychowawcze, gwarancje miejsc w żłobkach, przedszkolach – o pakiecie pomyslów prorodzinnych dla rodziców, którzy mieliby decydować się na posiadanie więcej dzieci mówiła Beata Szydło podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy w sobotę.

Wicepremier podkreśliła, że partia rządząca będzie kontynuowała politykę prorodzinną.

- Musimy zadbać o to, żeby rodziny były bezpieczne, by godnie żyły i by w Polsce rodziło się coraz więcej dzieci. To jest dzisiaj nasze największe wyzwanie – oświadczyła.

Projekt rozwiązań, roboczo nazwany „Mama Plus" ma nie tylko nagradzać rodziców za powiększenie rodziny o drugie dziecko, ale też zadbać o dodatkowe miejsca w żłobkach i przedszkolach.

 

Omawiane propozycje przepisów mają przejawiać się w uzupełniających, bezpłatnych urlopach wychowawczych, które mają trwać nawet 3 miesiące. W pakiecie zmian przewidywane są również emerytury dla matek, które  wychowały co najmniej czworo dzieci i nie pracowały.

Beata Szydło wspomniała poza tym o ułatwieniach dla matek studiujących oraz programie darmowych leków dla kobiet w ciąży.

 

Kolejnym udogodnieniem mają być darmowe przejazdy komunikacją miejską dla "matek z wózkiem z dzieckiem" - zdradził podczas niedzielnej wizyty w Trzciance Jarosław Kaczyński, prezes PiS.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA