fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Porozumienie

Jan Strzeżek: MPWiK sobie nie radzi. Problemy nie tylko z Czajką

tv.rp.pl
Kolejny raz w ciągu dwóch lat prezydentury Rafała Trzaskowskiego MPWiK kompletnie sobie nie poradziła, to nie są tylko problemy z Czajką - ocenił radny Warszawy Jan Strzeżek, lider Młodej Prawicy, wicerzecznik Porozumienia, w rozmowie z Michałem Kolanką.

W rozmowie z Michałem Kolanką Jan Strzeżek, lider Młodej Prawicy, zapytany o to czy rola samorządów powinna zostać ograniczona, odpowiedział, że „nie powinno się ograniczać ich roli patrząc tylko przez pryzmat tego co dzieje się w Warszawie”.

- Sam jestem radnym w Warszawie i niejednokrotnie wypowiadałem się na temat nie tylko prezydentury Rafała Trzaskowskiego, ale też na temat 15 lat rządów PO w stolicy. Ale to nie nie znaczy, że jak trzy, czy cztery samorządy mi się nie podobają, to mamy wszystkim pozostałym odbierać kompetencje - mówił.

- Z perspektywy Warszawy nie wiem co jest potrzebne mieszkańcom Szczuczyna ani Chełma, najlepiej wiedzą to samorządowcy właśnie z tych miast, którzy uzyskali poparcie lokalnych społeczności w wyborach samorządowych. Samorządność zdecydowanie trzeba wzmacniać – silny samorząd to dobrze rozwijająca się Polska  – ocenił lider Młodej Prawicy.

Jan Strzeżek odniósł się również do kryzysu spowodowanego awarią w oczyszczalni ścieków Czajka.

- MPWiK popełniło już tyle błędów, że tam ewidentnie muszą zajść zmiany personalne. To jest spółka w której zarządzie i radzie nadzorczej zasiadają koledzy Rafała Trzaskowskiego, były wiceprezydent Warszawy Jarosław Jóźwiak, szef klubu radnych w sejmiku Ludwik Rakowski, czy były burmistrz Bielan. Kolejny raz w ciągu dwóch lat tej prezydentury MPWiK kompletnie sobie nie poradziła, to nie są tylko problemy z Czajką, to wielokrotne zalewanie ulic w Warszawie, to awarie w innych miejscach miasta. Patrząc na to, co się dzieje z Czajką, powinno zmienić się kierownictwo MPWiK, bo to sobie najzwyczajniej nie radzi, a po drugie konieczne jest zastosowanie politycznej odpowiedzialności, także w zarządzie miasta – stwierdził wice rzecznik Porozumienia.    

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA