fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Czarzasty kontra Morawska-Stanecka. Głos zabrała partia

Podczas rozmowy telefonicznej Włodzimierz Czarzasty miał powiedzieć wicemarszałek Senatu Gabrieli Morawskiej–Staneckiej, że jeżeli nie przestanie „łazić po mediach”, to on „ją odstrzeli”. Głos w sprawie zabrała Lewica, która podkreśliła, że nie akceptuje żadnych form przemocy.
Fotorzepa, Jakub Czerminski Jakub Czerminski Jakub Czerminski
- Lewica nie akceptuje żadnych form przemocy. Są to zachowania sprzeczne z naszymi wartościami – napisała Lewica, w specjalnym oświadczeniu.

Partia w ten sposób odniosła się do spięcia na linii Włodzimierz Czarzasty – Gabriela Morawska-Stanecka. I zapowiedziała spotkanie wicemarszałek Senatu oraz wicemarszałka Sejmu.

W piątkowej „Gazecie Wyborczej" wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska–Stanecka (Lewica) zrelacjonowała rozmowę telefoniczną, którą odbyła z liderem Nowej Lewicy Włodzimierzem Czarzastym.

W czasie tej rozmowy Czarzasty miał jej powiedzieć, że jeżeli nie przestanie „łazić po mediach", to on „ją odstrzeli".

- To nie było pierwsze zdarzenie, stwierdziłam, że jakaś granica została przekroczona i muszę zadziałać – powiedziała wicemarszałek Senatu.

Zgłosiła sprawę do prezydium klubu i napisała pismo do przewodniczącego.

W tej sprawie Lewica wydała oświadczenie.  „Lewica nie akceptuje żadnych form przemocy. Zarówno werbalnej, jak i niewerbalnej. Są to zachowania sprzeczne z wartościami Lewicy. Dotyczy to również Członkiń i Członków naszego koalicyjnego klubu parlamentarnego" – napisano w nim.

Podkreślono też, że „wszelkie sygnały dotyczące stosowania jakiejkolwiek przemocy czy dyskryminacji traktujemy poważnie i analizujemy z najwyższą starannością.

- Standardy, których wymagamy od innych, są także naszymi standardami" – napisało ugrupowanie.

Prezydium klubu Lewicy podjęło decyzję o wprowadzeniu odpowiednich procedur, które pozwolą reagować i natychmiast wyciągać konsekwencje w przypadkach naruszeń standardów.

Władze klubu zdecydowały również o przeprowadzeniu wewnętrznego szkolenia antydyskryminacyjnego, które pozwoli wszystkim parlamentarzystkom i parlamentarzystom Lewicy odświeżyć zasady i zagadnienia związane z równością, która jest naczelną zasadą tej partii.

- Sprawę poruszaną w ostatnich publikacjach prasowych chcemy wyjaśnić i omówić podczas spotkania marszałkini Gabrieli Morawskiej-Staneckiej i marszałka Włodzimierza Czarzastego, które w najbliższym czasie zorganizuje przedstawiciel prezydium klubu parlamentarnego – zakończyła Lewica swoje oświadczenie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA