fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

KPRM przedstawi audyt rządu PO–PSL

Fotorzepa, Robert Gardziński
W środę rząd przedstawi zapowiadany od miesięcy audyt rządów PO–PSL. Prawdopodobnie w piątek dojdzie do spotkania liderów partyjnych ws. TK.

Po sobotnim wielotysięcznym marszu opozycji PiS postanowiło nie dopuścić do przejęcia inicjatywy przez politycznych konkurentów. W środę w Kancelarii Premiera mają zostać przedstawione wyniki audytu z ostatnich ośmiu lat działań poprzedniego rządu.

– Pokażemy czarno na białym, w jakim stanie Platforma z Donaldem Tuskiem, a później z Ewą Kopacz na czele zostawiła kraj. Obraz, myślę, zaskoczy wielu – mówi „Rzeczpospolitej" jedna z najważniejszych osób w rządzie Beaty Szydło.

W lutym informowaliśmy, że raport otwarcia, będący podsumowaniem działań poprzedniej ekipy, leży od tygodni na biurku szefowej rządu.

Niedawno szefowa Kancelarii Premiera Beata Kempa w rozmowie z „Rzeczpospolitą" zapowiedziała, że na podstawie audytu skierowane zostaną wnioski do prokuratury przeciwko politykom i urzędnikom, którzy działali ewidentnie na szkodę państwa. Według naszych informacji audyt ma pokazać wiele zaniedbań i nieprawidłowości m.in. w polskiej armii, specsłużbach, przy wykorzystaniu środków unijnych oraz sieć korupcyjnych układów.

Pod koniec tygodnia powróci temat rozwiązania sporu o Trybunał Konstytucyjny. Na zaproszenie marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego ma się odbyć w Sejmie spotkanie liderów partyjnych poświęcone kolejnej noweli „naprawczej" ws. TK. Według „Faktów" TVN dojdzie do niego w piątek. Lecz – jak mówi nam rzecznik Klubu Parlamentarnego PiS Beata Mazurek – nie ma jeszcze ostatecznej decyzji, kiedy odbędzie się spotkanie. Każdy termin od środy do piątku jest możliwy.

Nie wiadomo jednak, czy opozycja na nie przyjdzie. Poważnie nad udziałem w spotkaniu zastanawia się Platforma. – Jeśli spotkanie liderów ma dotyczyć projektu nowelizacji ustawy o Trybunale autorstwa PiS, to szkoda czasu, ciastek i kawy. My nie będziemy tracić czasu na takie rozmowy, które nic nie wnoszą – mówił „Rzeczpospolitej" szef Klubu PO Sławomir Neumann.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA