fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Awantura o dyrektora szpitala. Ratownik czy polityk?

W sobotę prezydent Andrzej Duda spotkał się w Garwolinie z pracownikowi szpitala. Opozycja zarzuca,że była to ustawka, bo w stroju ratownika medycznego pojawił się Krzysztof Żochowski dyrektor placówki i mazowiecki radny PiS.
twitter.com
W Garwolinie prezydent Andrzej Duda spotkał się z lekarzami i ratownikami medycznymi. Wśród nich był dyrektor miejscowego szpitala. Opozycja zarzuca głowie państwa ustawkę.

W sobotę Andrzej Duda był w Garwolinie. Tam spotkał się z lekarzami, ratownikami medycznymi i personelem medycznym.

– Dziękuję wszystkim, którzy odpowiedzialnie i poważnie podchodzą do tej sytuacji – napisała Kancelaria Prezydenta w mediach społecznościowych.

Wpis zilustrowano m.in. zdjęciem prezydenta z mężczyzną w stroju ratownika medycznego. Jak się okazało był to dyrektor garwolińskiego szpitala Krzysztof Żuchowski, który jest też radnym wojewódzkim z ramienia PiS.

- A Pan "ratownik" z tego materiału ubrany w dziwnie pachnący świeżością ubiór jest zadziwiająco podobny do dyrektora szpitala. Zupełnie brat bliźniak! – kpili internauci na profili Kancelarii Prezydenta.

Inny pytał: -„Czemu pan dyrektor szpitala przyodział ciuchy lekarza jeżdżącego w składzie ratunkowym? Naprawdę? Trochę nudne już te ustawki" – skończył swój wpis.

Jedna z internautek zapytała prezydenta wprost na Twitterze: "Jest pytanie. Czy radny PiS i dyrektor szpitala w Garwolinie, pan Krzysztof Żochowski, ten w stroju ratownika medycznego, jeździ w karetce na co dzień i pomaga pacjentom?".

Jeszcze dalej poszli politycy opozycji. –„W Garwolinie #PAD rzekomo spotkał się z ratownikami medycznymi. Okazuje się, że za ratownika przebrał się dyrektor szpitala, radny PiS - Krzysztof Żochowski. Żenująca maskarada – napisała Iwona Hartwich, posłanka KO.

A mecenas Roman Giertych skwitował, że „przebieranie się dyrektora szpitala w strój ratownika, którym kiedyś był, wygląda tak jakby prof. Szumowski (świetny chirurg) wyszedł na konferencje w ubraniu do operacji. Czego nie zrobi, bo to poważny człowiek, w przeciwieństwie do PAD."

Mecenasowi Giertychowi odpowiedziała senator PiS Maria Koc: -„Panie @Giertych Roman, to Pan jest dnem. Jestem senatorem Ziemi Garwolińskiej. Znam dobrze dr K. Żochowskiego, chirurga, dyr. ZOZ w Garwolin, od lat lekarza pogotowia .Wszyscy ludzie, których odwiedził @Andrzej Duda w Pogotowiu w Garwolinie to Pracownicy tej placówki. A Pan jest kłamcą" –napisała na Twitterze.

Do sprawy odniósł się też Artur Czapliński, radny Mazowsza z PiS. - Mój kumpel z Sejmiku Mazowieckiego Krzysiek Żochowski. Dyrektor szpitala w Garwolinie. Ale bierze też często dyżury w pogotowiu. Wspaniały gość i dobry lekarz. Co się dzieje z Platformą? Co w nich wstąpiło? - pytał na Twitterze.

Krzysztof Żochowski oprócz tego, że jest lekarzem chirurgiem i dyrektorem szpitala w Garwolinie jest też samorządowcem. W przeszłości był radnym miasta i powiatu garwolińskiego, a od trzech kadencji jest radnym Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA