fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Barack Obama jest w 0,97 proc. Szwajcarem? Szwajcarskie miasteczko ponownie zaprasza

AFP
W 1692 roku w miejscowości Ried bei Kerzers w kantonie Fryburg urodził się Hans Gutknecht. Zdaniem szwajcarskiego genealoga Hansa Herrena Hans, którego syn wyemigrował do USA w 1747 roku, jest dalekim krewnym byłego prezydenta USA Baracka Obamy.

Herren o swoim odkryciu poinformował świat w 2010 roku - według jego ustaleń Obama jest w 0,97 proc. Szwajcarem - jego przodkami ze strony matki mieli być bowiem Gutknechtowie (w USA syn Hansa zmienił nazwisko na "Goodnight").

Po ujawnieniu tych informacji władze Ried bei Kerzers nadały byłemu prezydentowi USA honorowe obywatelstwo i zaprosiły go do odwiedzenia miasteczka swoich przodków.

Zaproszenie miał przekazać prezydentowi USA były przewodniczący Szwajcarskiej Rady Związkowej Joseph Deiss. Obama zadeklarował wówczas, że kiedyś odwiedzi zamieszkaną przez nieco ponad 1200 osób miejscowość.

Jako prezydent USA Obama nie zdążył jednak przyjechać do Ried bei Kerzers. Teraz więc, gdy Obama jest już byłym prezydentem, władze miasta ponownie zaprosiły go do odwiedzenia ojczyzny swoich przodków.

Obama miał już otrzymać list z zaproszeniem - informują szwajcarskie media.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA