fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Merkel: Rosja nie jest partnerem ważniejszym od Polski

kanclerz Angela Merkel
PAP/EPA/CLEMENS BILAN
Niemcy zawsze będą zainteresowane rozmową z Rosją - powiedziała kanclerz Angela Merkel.

- Myślę, że zawsze powinniśmy być zainteresowani, by prowadzić rozmowy z Rosją - powiedziała kanclerz Niemiec. Angela Merkel zastrzegła, że dla Niemiec Rosja nie jest ważniejszym partnerem niż Ukraina czy Polska.

Waszyngton i Berlin ujawniły w środę treść porozumienia ws. Nord Stream 2, w którym wskazane są konsekwencje jakie może ponieść Rosja, jeśli Moskwa wykorzysta gazociąg do wywierania presji politycznej na Ukrainę i inne kraje Europy Środkowo-Wschodniej, w tym Polskę.

Szefowie MSZ Polski i Ukrainy oświadczyli, że "oba państwa będą współpracować ze swoimi sojusznikami i partnerami, aby przeciwstawiać się NS2 do czasu wypracowania rozwiązań kryzysu bezpieczeństwa przezeń wywołanego, w celu zapewnienia wsparcia państwom aspirującym do członkostwa w zachodnich instytucjach demokratycznych oraz zredukowania zagrożenia dla pokoju i bezpieczeństwa energetycznego".

- Chcielibyśmy, aby oświadczenie USA i Niemiec (ws. Nord Stream 2) dotyczące bezpieczeństwa było bardziej zdecydowane - mówił szef MSZ Ukrainy.

Źródło: rp.pl / Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA