fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Afera mailowa: 150 ofiar „politycznego hakera”

PAP/Paweł Supernak
Na liście osób - ministrów i parlamentarzystów - których pocztę przejął nieznany haker znajduje się aż 150 nazwisk - dowiedziała się „Rzeczpospolita”.

W piątek Jarosław Kaczyński, wicepremier ds. bezpieczeństwa narodowego w oświadczeniu podał, że przedmiotem ataku cybernetycznego byli „najważniejsi polscy urzędnicy, ministrowie, posłowie różnych opcji politycznych”. Poinformował także, że „do osób poszkodowanych w tym ataku oraz potencjalnie narażonym na jego skutki udają się funkcjonariusze Policji z informacją o tym incydencie oraz przedstawiona będzie każdemu poszkodowanemu i potencjalnie poszkodowanemu odpowiednia ścieżka zabezpieczenia elektronicznego poczty email."

To dane zebrane przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Służbę Kontrwywiadu Wojskowego a także pochodzące z ustaleń służb sojuszniczych.

„Rzeczpospolitej” udało się dowiedzieć, że na tej liście jest ok. 150 nazwisk. I rzeczywiście zaatakowani zostali politycy wszystkich opcji politycznych, nie tylko PiS. - Znam jeden taki przypadek od nas. Chodzi o posłankę. O tym że została zhakowana dowiedziała się od policji. Szczegółów nie zna - mówi nam Cezary Tomczyk, szef klubu KO. Lista z nazwiskami jest pilnie strzeżona, śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA