fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Jarosław Kaczyński odchodzi z rządu, Donald Tusk wraca?

Donald Tusk i Jarosław Kaczyński
Fotorzepa, Jerzy Dudek
Jarosław Kaczyński zdaje obie sprawę, że PiS jako partia wymaga wstrząsu wewnętrznego, zmiany w strukturach, zmiany podejścia niektórych polityków i działaczy lokalnych. Władze partii są też niezadowolone z wyników wyborów w Rzeszowie – tak doniesienia o planowanej rekonstrukcji rządu komentują Michał Kolanko i Michał Szułdrzyński.

Wyciekły też kolejne maile z prywatnych skrzynek członków rządu. – To jak kończy się ta sprawa, zależy od tego, czy będzie miała taki rezonans, jak afera podsłuchowa albo sprawa premii dla ministrów – mówi Michał Kolanko. 

Tymczasem pojawiają się kolejne doniesienia o powrocie Donalda Tuska do polskiej polityki. – Nie wyobrażam sobie tego, że Donald Tusk dla swojego powrotu zaryzykowałby na tyle niszczycielski konflikt w PO, który groziłby jej poważnym rozchwianiem wewnętrznym – ocenia Michał Kolanko.

Jakie są scenariusze rekonstrukcji rządu? Jak w PiS tłumaczy się aferę mailową? Czy Polski Ład ma jeszcze potencjał zmiany? Co pokazało głosowanie nad wyborem RPO w Sejmie? Czy Jarosław Kaczyński może być pewny większości sejmowej? O tym wszystkim w nowym odcinku podcastu „Polityczne Michałki”.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA