fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Sondaż: PiS trzyma się mocno. Prawie połowa Polaków nie chce głosować

Fotorzepa, Ada Michalak
Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w ostatnią niedzielę, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość. Układ sił się nie zmienił, a niemal połowa Polaków zadeklarowała, że "raczej" albo "na pewno" nie poszłaby do wyborów. Sondaż United Survey dla Wirtualnej Polski.

Prawo i Sprawiedliwość utrzymuje poparcie stałego elektoratu - w najnowszym sondażu zagłosowałoby na nie 34,8 proc. pytanych (mniej o 0,6 pkt. proc. w porównaniu z poprzednim badaniem).

Już od kilku tygodni na pozycji wicelidera utrzymuje się Polska 2050. Na partię Szymona Hołowni chce głosować 22,1 proc. respondentów (+ 1,7 pkt. proc.).

Podium zamyka Koalicja Obywatelska z poparciem 13,2 proc. ankietowanych (spadek o 1,9 pkt. proc.).

Na 4 miejscu uplasowała się Lewica, która popiera 9,1 proc. badanych, co oznacza spadek o 1,3 pkt. proc.

W Sejmie znaleźliby się również przedstawiciele Konfederacji, która utrzymała swój stan posiadania na poziomie poparcie 5,7 proc. pytanych, oraz PSL-Koalicji Polskiej, która zyskała 0,2 pkt. proc. i z wynikiem 5,3  zajęłaby miejsca w ławach poselskich.

Zdania, na kogo oddać głos, nie ma 9,8 proc. respondentów.

Bardzo podzieleni są Polacy w kwestii chęci do głosowania. Po raz pierwszy od dawna więcej badanych (49,6 proc.) deklaruje, że głosować nie zamierza - 23,6 proc. "na pewno", "raczej" - 26 proc.

Z kolei "na pewno" pójdzie do urn 26,6 proc. pytanych, "raczej"  - 22,4.

Niezdecydowanych jest zaledwie 1,4 proc. ankietowanych przez United Survey.

Sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski został przeprowadzony 21 maja metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI) na reprezentatywnej próbie 1000 osób.

Źródło: Wirtualna Polska
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA