fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Sondaż CBOS: Koalicja Obywatelska z najgorszym wynikiem w historii

Borys Budka
Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Koalicja Obywatelska uzyskała w sondażu CBOS poparcie 11 proc. ankietowanych, po spadku względem poprzedniego miesiąca o 3,2 pkt. proc. Centrum podkreśla, że to najgorszy wynik KO w historii.

Największe poparcie w badaniu uzyskało Prawo i Sprawiedliwość (razem z Solidarną Polską i Porozumieniem), na które głos zadeklarowało 32,8 proc. ankietowanych. W porównaniu z poprzednim badaniem, z kwietnia, obóz Zjednoczonej Prawicy zyskał w sondażu 0,8 pkt. proc.

PiS wyprzedziło Polską 2050, która w ciągu miesiąca zyskała poparcie 1,5 pkt. proc. badanych, najwięcej w zestawieniu. W maju według CBOS na ugrupowanie Szymona Hołowni chciało głosować 17,1 proc. respondentów. Ruch w odwrotną stronę - największy spadek ze wszystkich partii - zanotowała Koalicja Obywatelska. W kwietniu głos na nią deklarowało 14,2 proc. badanych, w maju - 11 proc. (spadek o 3,2 pkt. proc.). CBOS podkreśla, że KO tym samym „ponownie odnotowała swój najgorszy wynik w historii”.

W Sejmie znaleźliby się także przedstawiciele Konfederacji (6,1 proc. poparcia, wzrost o 1,2 pkt. proc.) oraz Lewicy (5,5 proc., wzrost o 0,4 pkt. proc.).

Poza Sejmem znalazłyby się Polskie Stronnictwo Ludowe i Kukiz'15, których poparcie nie przekroczyło 2 proc.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 6-16 maja br. na reprezentatywnej próbie 1163 dorosłych Polaków metodami CAPI, CATI i CAWI.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA