fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Australia będzie budować swoje pociski manewrujące

Scott Morrison
AFP
Australia ogłosiła w środę, że rozpocznie budowę własnych pocisków manewrujących w bliskiej współpracy z USA, aby wzmocnić swój potencjał obronny - ogłosił premier Scott Morrison.

Wskazując na "zmieniające się środowisko międzynarodowe" premier Morrison oświadczył, że Australia będzie współpracować z firmą zbrojeniową w celu budowy pocisków manewrujących co pozwoli na stworzenie tysięcy miejsc pracy.

Rząd Morrisona na budowę pocisków 761 mln dolarów w ramach 10-letniego planu inwestycji w obronność i przemysł zbrojeniowy.

- Stworzenie naszych własnego, suwerennego potencjału na australijskiej ziemi jest kluczowe, aby zapewnić bezpieczeństwo Australii - podkreślił Morrison.

Minister obrony Peter Dutton stwierdził, że budowa rakiet na australijskiej ziemi ma zagwarantować, że kraj będzie miał odpowiednią ilość uzbrojenia do prowadzenia działań bojowych w przypadku zakłócenia łańcuchów zaopatrzenia.

Australijski Instytut Polityki Strategicznej, niezależny think tank szacuje, że Australia wyda 100 mld dolarów australijskich (ok. 76 mld dolarów USA) na zakup rakiet i broni manewrującej.

Źródło: AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA