Reklama
Rozwiń
Reklama

Anna Maria Żukowska nie będzie już rzeczniczką SLD

Zarząd Sojuszu Lewicy Demokratycznej zdecydował, że stanowiska rzecznika partii nie może pełnić poseł. W związku z tym funkcji tej nie będzie już pełnić Anna Maria Żukowska.

Aktualizacja: 13.01.2021 21:23 Publikacja: 13.01.2021 16:43

Anna Maria Żukowska nie będzie już rzeczniczką SLD

Foto: Fotorzepa/ Magdalena Pernet

qm

Jak twierdzi Interia, zarząd SLD na środowym posiedzeniu rozpatrywał trzy warianty: odwołanie Żukowskiej, jej samodzielna decyzja o odejściu lub „manewr prawny”. „SLD zastanawiało się, czy nie wykorzystać uchwały, która miałaby zakazać pełnienia funkcji rzecznika prasowego parlamentarzystom” - czytamy na portalu.

Ostatecznie zarząd zdecydował się na połączenie dwóch ostatnich wariantów. Zdecydowano, że rzecznikiem prasowym nie może być parlamentarzysta, a Żukowska poinformuje o swojej rezygnacji.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Materiał Promocyjny
Bank Pekao uczy cyberodporności
Polityka
Donald Tusk na EFNI: Polska staje się perłą w koronie całej wspólnoty Zachodu
Polityka
Podcast „Polityczne Michałki”: Bez Tuska źle, z Tuskiem też niedobrze
Polityka
Na Wiejską Sara już nie wejdzie. Zamknęli Sejm przed najmłodszą reporterką
Materiał Promocyjny
Stacje ładowania dla ciężarówek pilnie potrzebne
Polityka
Warszawa: Atak na Biuro Krajowe Platformy Obywatelskiej
Materiał Promocyjny
Transformacja energetyczna: Były pytania, czas na odpowiedzi
Reklama
Reklama