fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Czarzasty: Ziobro zrobi wszystko, by nie stracić funkcji

Włodzimierz Czarzasty
tv.rp.pl
Jak Ziobro straci swoją funkcję nawet na dwa tygodnie, to straci całą swoją pozycję. Zrobi więc wszystko, żeby jej nie stracić – ocenił Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD, wicemarszałek Sejmu w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem.

Czarzasty skomentował wyniki unijnego szczytu.

- Stały się cztery rzeczy: po pierwsze Polska dostała pieniądze i to dobra informacja. Po drugie premier posłuchał opozycji i nie zgłosił weta, a przecież jedyną stroną, która mówiła, by go nie zgłaszać, była opozycja. Po trzecie Zbigniew Ziobro zrobił z siebie idiotę. Po czwarte walka o praworządność w Polsce w ramach UE trwa, bo przecież to rozporządzenie łączące praworządność z pieniędzmi nie zostało wycofane, a tylko skierowane do TSUE. Ponadto zostanie uszczegółowione, więc pod tym względem PiS nie  odniosło sukcesu – ocenił wicemarszałek Sejmu.

Włodzimierz Czarzasty analizował również możliwość rozpadu koalicji Zjednoczonej Prawicy.

- Będzie trwać, ponieważ  mają wspólne interesy. Jarosław Kaczyński ma większość w parlamencie, nie stracił jej pomimo kryzysów – zawsze znajdzie się ktoś, kto w rzeczach zasadniczych będzie popierał pana Kaczyńskiego. Moim zdaniem Ziobro nie wyjdzie z koalicji, Jarosław Gowin wyszedł na sekundę, ale też nie wyszedł z parlamentu, tylko przestał być na chwilę wicepremierem i wrócił. Jak Ziobro straci swoją funkcję na dwa tygodnie, to straci całą swoją pozycję, więc zrobi wszystko, żeby jej nie stracić: będzie się ośmieszał, opowiadał bzdury „weto albo śmierć” i straszył.  A tak naprawdę jest facetem, który jest przylepiony do funkcji prokuratora (generalnego) i ministra sprawiedliwości, a jak ją straci będzie nikim, więc jej nie opuści, a, żeby jej nie opuścił, to musi zostać w rządzie – stwierdził polityk.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA