fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Donald Tusk o zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy: Powinni zachować powagę

Fotorzepa, Jerzy Dudek
W czwartek Andrzej Duda złoży przysięgę i obejmie urząd prezydenta na drugą kadencję. Głos w sprawie zaprzysiężenia prezydenta zabrał były premier Donald Tusk.

Na 6 sierpnia zwołane zostało Zgromadzenie Narodowego. Przysięgę złoży prezydent Andrzej Duda. Część polityków opozycji zapowiedziała, że nie będą uczestniczyć w wydarzeniu w Sejmie.

W czwartek podczas zaprzysiężenia prezydenta zabraknie m.in. byłych prezydentów Lecha Wałęsy i Bronisława Komorowskiego. Nie pojawią się również m.in. Ewa Kopacz, Leszek Miller, Włodzimierz Cimoszewicz i Radosław Sikorski. We wtorek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski poinformował PAP, że nie będzie go tego dnia w Warszawie.

Swoją obecność zapowiedzieli m.in. Robert Biedroń, Władysław Kosiniak-Kamysz i Krzysztof Bosak, rywale Andrzeja Dudy z pierwszej tury wyborów. Obecny będzie również były prezydent Aleksander Kwaśniewski.

Zaplanowane zaprzysiężenie skomentował na Twitterze były premier Donald Tusk. "Wszystkich, którzy zamierzają wziąć udział w zaprzysiężeniu, uprzedzam, że po słowach „uroczyście przysięgam, że dochowam wierności postanowieniom Konstytucji” zarówno Andrzej Duda jak i zgromadzeni powinni zachować powagę" - napisał były przewodniczący RE.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA