fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Paweł Kowal: Moralnym zwycięzcą jest Trzaskowski

Fotorzepa, Robert Gardziński
- Mamy do czynienia z sytuacją, że moralnym zwycięzcą tych wyborów był Rafał Trzaskowski, bo druga strona była wyraźnie uprzywilejowana - mówi w rozmowie z Onetem Paweł Kowal.

- Trudno nam przyjąć do wiadomości, że pierwszy raz od 30 lat wybory w Polsce odbyły się według bardzo niskiego standardu. Mogło to wpłynąć na wynik wyborów - powiedział Paweł Kowal.

- Mamy do czynienia z sytuacją, że moralnym zwycięzcą tych wyborów był Rafał Trzaskowski, bo druga strona była wyraźnie uprzywilejowana - dodał poseł Koalicji Obywatelskiej. - Powodów do tego, żeby powiedzieć, że te wybory nie były uczciwe, jest naprawdę sporo - ocenił.

Poseł komentował również podział województwa mazowieckiego. Według nieoficjalnych informacji w najbliższym czasie projekt w tej sprawie ma złożyć PiS. 

- Tu chodzi o walkę z PSL i o to, żeby kolejne województwo było w rękach PiS. Politycy tej partii przeczytali sobie wyniki wyborów w Warszawie i w powiatach wokół stolicy. Wiedzą, że tam wygrywa opozycja, a w reszcie województwa nie, więc jeżeli to podzielą, to będą mieć dodatkowe województwo dla siebie - mówił.

- Dodatkowo uderzą w Adama Struzika, marszałka województwa, który pełni swoją funkcję od 19 lat. Jest on ością stojącą w gardle obozowi władzy - dodał.

Więcej: Onet.pl

Źródło: Onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA