fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Ks. Isakowicz-Zaleski poza komisją ds. pedofilii. PiS głosowało przeciwko

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski
Fotorzepa, Sławomir Mielnik
W Sejmie zakończyło się głosowanie nad składem państwowej komisji ds. wyjaśnienia przypadków pedofilii. Posłowie, głosami m.i. Prawa i Sprawiedliwości zdecydowali, że ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski nie znajdzie się w jej składzie. Ostatecznie jej członkami zostali Hanna Elżanowska, Andrzej Nowarski i Barbara Chrobak.

Jak napisał na Twitterze Krzysztof Bosak, składu komisji nie udało się wyłonić w pierwszym głosowaniu, więc nad każdym z kandydatów głosowano osobno.

Było ich dziesięcioro: Karolina Bućko (kandydatka KP Lewicy), Barbara Chrobak (zgłoszona przez Krajową Radę Prokuratorów przy Prokuratorze Generalnym), Adam Czarnecki (zgłoszony przez Stowarzyszenie „Możesz” na rzecz psychoprofilaktyki i rozwoju dzieci i młodzieży z siedzibą w Piastowie), kandydaci  PiS: Hanna Elżanowska, Radosław Krajewski i Andrzej Nowarski, Marek Konopczyński (kandydat KP KO), Teresa Barbara Matthews-Brzozowska (zgłoszona przez Naczelną Izbę Lekarską), Bartłomiej Tkacz (kandydat Krajowej Rady Radców Prawnych) oraz Tadeusz Bohdan Zaleski (kandydat KP Koalicja Polska).

By zostać członkiem komisji, potrzeba 3/5 głosów. Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski został odrzucony głosami PiS, Lewicy  i KO.

Pierwszą osobą, która została zaakceptowana jako członek tej komisji, jest Barbara Chrobak, zgłoszona przez Radę Prokuratorów Krajowych.

Atmosferę panującą na sali obrad podczas wyboru członków komisji krytykują sami posłowie. Prowadząca obrady marszałek Elżbieta Witek nie mogła powstrzymać smiechu.

Ostatecznie w skład komisji weszli: Hanna Elżanowska - psycholog, psychoterapeuta i seksuolog, wieloletnim pracownikiem Instytutu Psychologii KUL, radca prawny Andrzej Nowarski - obydwoje zaproponowani przez PiS,  i Barbara Chrobak, zgłoszona przez Radę Prokuratorów Krajowych.

Wcześniej swoich kandydatów wskazali:  prezydent - Justynę Kotowską, Rzecznik Praw Dziecka - Błażeja Kmieciaka i premier - Elżbietę Malicką.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA