fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Sondaż: PiS bez większości w Sejmie. Poparcie rośnie tylko KO

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
41,9 proc. ankietowanych przez pracownię Estymator zadeklarowało głos na Prawo i Sprawiedliwość. Po spadku o 3,9 pkt. proc. względem poprzedniego badania rządzące ugrupowanie straciłoby większość w Sejmie.

Według sondażu, Prawo i Sprawiedliwość miałoby tylko 226 posłów, czyli mniej niż połowę, i straciłoby samodzielną większość. Obecnie ma 235 miejsc w Sejmie. Drugą liczbę mandatów uzyskałaby Koalicja Obywatelska- 123, którą w sondażu poparło 26,1 proc. ankietowanych. KO zanotowała wzrost poparcia w porównaniu z poprzednim badaniem, przeprowadzonym tydzień wcześniej, o 8,8 pkt. proc.

W Sejmie znaleźliby się także przedstawiciele wszystkich trzech pozostałych ugrupowań, obecnie reprezentowanych w Sejmie. Na trzecim miejscu sondażu znalazła się Koalicja Polska PSL - Kukiz'15. Popierana przez 11,9 proc. respondentów (spadek o 2,2 pkt proc.) miałaby 55 posłów.

Tuż za ludowcami uplasowała się Lewica, z poparciem 11,6 proc. badanych (spadek o 1,2 pkt. proc.). W Sejmie dysponowałaby 45 mandatami. Konfederacja po spadku poparcia o 2,3 pkt. proc. uzyskała 6,6 proc. i miałaby 10 posłów.

Inną partię wskazało w sondażu 1,9 proc. respondentów.

Sondaż dla portalu DoRzeczy.pl przeprowadzono w dniach 21-22 maja 2020 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1100 dorosłych osób metodą CATI.

Źródło: dorzeczy.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA