fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Streżyńska: jestem najstarszą „start-uperką” w Polsce

archiwum prywtane
- U władzy powinno się być maksymalnie trzy lata, a potem należy „iść w rynek”. Zobaczyć jak się narozrabiało. Na własnej skórze odczuć swoje decyzje, zobaczyć kto z ich powodu płacze. Człowiek odrywa się od rzeczywistości, zachowuje się jakby pozjadał wszystkie rozumy i wiedział jak uszczęśliwiać ludzi – mówi Anna Streżyńska, współzałożycielka i prezeska MC2 Innovations, była minister cyfryzacji (2015 – 2018) i była szefowa Urzędu Komunikacji Elektronicznej (2006 – 2012).

Streżyńska opowiada, że po 2 latach w rządzie bardzo trudno było pokazać ludziom co zostało zrobione. - To były bowiem długotrwałe procesy, szczególnie na polu legislacyjnym. Wychodzę więc z polityki, a ktoś kto się uważnie temu nie przyglądał, ma o mnie zdanie, że jestem człowiekiem klęski, że mnie wyrzucono, bo mi się nie udało – mówi i opisuje czas jaki musiała poświęcić na uporządkowanie siebie. - To jest ciężka walka, aby przejść od stanu jestem porażką do poczucia odniosłam sukces - podkreśla.

Teraz, jak przyznaje, nie ma nic do stracenia, bo wszystko zainwestowała w rozwój MC2 Innovations.

- Młodzi start-upowcy patrzą na mnie z serdecznością, bo jestem dla nich dowodem na to, że wszystko można przetrwać – mówi Anna Streżyńska.
 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA