fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

"Wojna gangów". Opozycja o wejściu NIK do Prokuratury Krajowej

Fotorzepa, Rafał Guz
"Cała ta sprawa coraz mniej przypomina działania służb w normalnym państwie prawa, a bardziej wojnę gangów" - tak Krzysztof Gawkowski, szef klubu Nowa Lewica Razem skomentował informacje, że pracownicy Najwyższej Izby Kontroli rozpoczęli kontrolę w siedzibie Prokuratury Krajowej.

"Rano CBA wchodzi do mieszkań Banasia i siedziby NIK. Popołudniu NIK rozpoczyna kontrolę w Prokuraturze Krajowej. Gang Olsena to mało powiedziane..." - ironizował Gawkowski.

"Mamy dzisiaj akcję jak z filmu 'Na noże' Riana Johnsona" - wtórowała mu posłanka klubu Nowa Lewica Razem, Joanna Scheuring-Wielgus.

Europoseł Marek Belka ironizował z kolei, że "dziś chyba dzień odwiedzin". "Miło, że państwo z PiS utrzymują tak bliskie relacje" - dodał.

O "wojnie pisowskich gangów w Warszawie" napisał natomiast poseł PO Tomasz Siemoniak.

Z kolei Sławomir Neumann z PO zwrócił uwagę, że Marian Banaś "odpowiedział symetrycznie". "Na ostrzał odpowiada ostrzałem" - ocenił.

Sławomir Nitras z PO ocenił z kolei, że sytuacja "zaczyna przypominać atmosferę roku 2007". "Obóz rządzący sam się zniszczy. Sami się pozamykają i skompromitują nawzajem. Wypada życzyć powodzenia" - dodał. Posłanka PO Agnieszka Pomaska pisze z kolei o "festiwalu na miarę mafijnych porachunków".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA