fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Sylwia Spurek obrazem porównała hodowlę krów do Holokaustu

Sylwia Spurek
EP/Marc Dossmann
Europosłanka Sylwia Spurek zaapelowała o poważną dyskusję na temat traktowania zwierząt. Do swojego wpisu dołączyła obraz przedstawiający krowy w obozowych pasiakach.

"Jo Frederiks daje do myślenia, otwiera oczy na to, jak traktujemy zwierzęta. Ten obraz przypomniała Fundacja Viva i dobrze, bo czas na poważną dyskusję o traktowaniu zwierząt, o warunkach, w jakich żyją, o tym, jak je zabijamy. Czy to jest humanitarne? Czy to nadal rolnictwo?" - napisała na Twitterze Sylwia Spurek.

W kolejnym wpisie europosłanka dodała: "Najlepszym uzupełnieniem będą słowa żydowskiego noblisty Isaaca Singera: Zadowolenie, z jakim człowiek może robić z innymi gatunkami, co tylko mu się podoba, ilustruje najskrajniejsze teorie rasistowskie, zasadę według której silniejszemu wszystko wolno".

Wielu internautów zarzuciło Spurek, że porównanie nie jest odpowiednie, tym bardziej, że w przyszłym tygodniu przypada 75. rocznica wyzwolenia obozu w Auschwitz. 

"Instrumentalizacja tragedii ludzi, którzy cierpieli i ginęli w obozach koncentracyjnych jest bolesna, przede wszystkim dla tych, którzy doświadczyli tej strasznej historii. Prawa zwierząt zasługują na lepszą i mądrzejszą obronę, niż banalizacja koszmarnego ludzkiego cierpienia" - skomentowało wpis europosłanki oficjalne konto muzeum Auschwitz-Birkenau.

Głos zabrał również Jonny Daniels, szef fundacji From the Depths. "Jesteście w stanie uwierzyć, że poseł Parlamentu Europejskiego w 2020 roku, 75 lat po zakończeniu Holokaustu, w którym zginęło 6 milionów Żydów zmuszonych do noszenia tej gwiazdy, jest ona pokazana na krowach, to jest nie do przyjęcia. Osobiście złożę skargę do Komisji Europejskiej" - napisał.

Zwrócił się również do Adama Bodnara. "Twoje milczenie jest zatrważające. Musisz stanąć przeciwko odrażającemu stanowisku twojego byłego zastępcy" - dodał w kolejnym wpisie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA