KPN nagradza Banasia. Moczulski rozwiązuje kapitułę

Szef NIK Marian Banaś został odznaczony krzyżem "Zasłużony dla KPN". Oburzony tym jeden z założycieli Konfederacji Polski Niepodległej Leszek Moczulski rozwiązał Kapitułę odznaczenia.

Aktualizacja: 13.12.2019 08:24 Publikacja: 13.12.2019 08:10

KPN nagradza Banasia. Moczulski rozwiązuje kapitułę

Foto: Najwyższa Izba Kontroli

amk

Szef NIK Marian Banaś został odznaczony krzyżem "Zasłużony dla KPN". Oburzony tym jeden z założycieli  Konfederacji Polski Niepodległej Leszek Moczulski rozwiązał Kapitułę odznaczenia.

O odznaczeniu, przyznanym z okazji 40-lecia powstania Konfederacji Polski Niepodległej, poinformowano na stronie internetowej Najwyższej Izby Kontroli.

Dekorujący szefa NIK członkowie zarządu Instytutu Historycznego Nurtu Niepodległościowego im. Andrzeja Ostoja Owsianego (IHOO), Zbigniew Andrzej Adamczyk i Krzysztof Lancman przyznanie odznaczenia uzasadnili uznaniem dla działalności Banasia "w tamtym czasie i w czasach obecnych”.

Marian Banaś z kolei wyraził wdzięczność za pamięć o działalności w latach 70. i 80., gdy "trzeba było rzeczywiście ryzykować, by Polska mogła być wolna, niepodległa i cieszyć się demokracją".

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Polityka
Radosław Sikorski reaguje na słowa Grzegorza Brauna. „Nienawiść rasowa kończy się komorami gazowymi”
Polityka
Sondaż: Polacy chcą referendum ws. nielegalnej migracji
Polityka
Sondaż: Tak Polacy oceniają sposób sprawowania funkcji marszałka Sejmu przez Szymona Hołownię
Polityka
KO i PiS mogą liczyć na niemal identyczne poparcie? Wyniki nowego sondażu partyjnego
Polityka
PiS uderzy w regionach. Referenda lokalne mają pokazać korozję i słabość władzy PO
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama