fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Sondaż: Poparcie spada, ale PiS zdecydowanie prowadzi

Fotorzepa/ Roman Bosiacki
Gdyby wybory parlamentarne miały się odbyć w najbliższą niedzielę, zdecydowanie wygrałaby je partia Jarosława Kaczyńskiego. Mimo niewielkiego spadku poparcia na PiS chciałoby zagłosować 45 proc. ankietowanych - wynika z sondażu CBOS.

Poparcie dla PiS rzędu 45 pkt. proc. oznacza jednopunktowy spadek od poprzedniego sondażu.

Daleko w tyle, na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, zyskując głosy 22 proc. respondentów, czyli o 2 pkt. proc. więcej.

Trzecie miejsce na podium zajęła Lewica, na którą chciałoby oddać głos 11 proc. pytanych.

PSL - Kukiz'15  i Konfederacja w tym sondażu cieszą się jednakowym poparciem - zagłosowałoby na nie po 6 proc. ankietowanych. O ile w przypadku Konfederacji wynik się nie zmienił, to PSL - Kukiz'15 straciło 3 pkt. proc.

Wyjątkowo duży odsetek respondentów deklaruje, że wzięłoby udział w hipotetycznych wyborach w przyszła niedzielę - aż 81 proc. 10 proc. nie ma pewności, również 10 proc. nie zagłosowałoby na pewno.

Badanie "Aktualne problemy i wydarzenia" przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 28 listopada - 5 grudnia 2019 roku na liczącej 971 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Źródło: Radio ZET
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA