fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Rządzący Japonią chcą nadal dopłacać do połowów wielorybów

stock.adobe.com
Rządząca Japonią Partia Liberalno-Demokratyczna (LDP) przyjęła plan wprowadzenia ustawy, która ma zapewnić dalsze zapewnianie pomocy publicznej komercyjnym połowom wielorybów, które zostały przez Japończyków wznowione 1 lipca, po 31 latach przerwy - informuje "Japan Times".

Partia chce, aby ustawa została przedstawiona jako projekt poselski na obecnej sesji parlamentu, tak aby mogła wejść w życie do końca roku.

Pomoc publiczna dla wielorybników jest konieczna, ponieważ limity połowów wielorybów sprawiają, że działalność ta przynosi straty.

Przedstawiona ustawa przewiduje udzielenie pomocy publicznej, która ma służyć promowaniu nowych technologii związanych z połowem wielorybów - rozwój technologii ma sprawić, że w przyszłości wielorybnicy nie będą potrzebować państwowej pomocy.

Decyzja LDP jest ukłonem w stronę branży rybnej, która obawia się zmniejszenia funduszy państwowych kierowanych na wspieranie branży.

Japonia ustanowiła kwoty połowów wielorybów w odpowiedzi na krytykę praktyki komercyjnego połowu wielorybów przez państwa Europy, a także USA i Australię. Japonia regularnie przesyła Międzynarodowej Komisji Wielorybnictwa informacje o liczbie wielorybów uzyskiwane w wyniku prac badawczych w rejonie Oceanu Antarktycznego.

Od czerwca Japonia nie jest członkiem Międzynarodowej Komisji Wielorybnictwa - Tokio opuściło tę instytucję tłumacząc to "różnicami nie do przeskoczenia pomiędzy Japonią, a państwami sprzeciwiającymi się komercyjnym połowom wielorybów".

Źródło: japantimes.co.jp
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA