fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Oto senatorowie Senatu X kadencji

Senat RP, pierwsze posiedzenie Senatu IX kadencji
Wikimedia Commons, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Poland license, fot. Katarzyna Czerwińska
Państwowa Komisja Wyborcza podała ostateczne wyniki wyborów parlamentarnych. W Senacie, stosunkiem głosów 51:49 przewagę uzyskała opozycja.

Prawo i Sprawiedliwość uzyskało 49 mandatów - to 48 senatorów Prawa i Sprawiedliwości i była posłanka Lidia Staroń - niegdyś członkini PO, z której odeszła w 2015 roku.

Czytaj także: Nizinkiewicz: Czas PiS, ale czy prawa i sprawiedliwości?

Pozostała niezależna i jako taka startowała w wyborach do Senatu z "Komitety Wyborczego Lidia Staroń – Zawsze po stronie ludzi".

Jest uznawana za zwolenniczkę PiS, które nie wystawiło przeciwko niej swojego kandydata.

Według niepotwierdzonych jeszcze informacji kandydatem na marszałka Sejmu tej kadencji będzie Bogdan Borusewicz - wicemarszałek Izby Wyższej poprzedniej kadencji.

Wybory do Sejmu wygrało PIS, uzyskując 43,59 proc. poparcia i 235 mandatów.

Prawo i Sprawiedliwość

Rafał Ambrozik (PiS) - okręg 29 (Piotrków Tryb.)

Włodzimierz Bernacki (PiS) - okręg 34 (Tarnów)

Grzegorz Bierecki (PiS) - okręg 17 (Chełm)

Przemysław Błaszczyk (PiS) - okręg 25 (Sieradz)

Jacek Bogucki (PiS) - okręg 61 (Białystok)

Margareta Budner (PiS) - okręg 93 (Konin)

Jerzy Chróścikowski (PiS) - okręg 19 (Chełm)

Grzegorz Czelej (PiS) - okręg 15 (Lublin)

Jerzy Czerwiński (PiS) - okręg 51 (Opole)

Dorota Czudowska (PiS) - okręg 3 (Legnica)

Wiesław Dobkowski (PiS) - okręg 28 (Piotrków Tryb.)

Wiktor Durlak (PiS) - okręg 37 (Nowy Sącz)

Ewa Gawęda (PiS) - okręg 72 (Bielsko-Biała)

Stanisław Gogacz (PiS) - okręg 14 (Lublin)

Mieczysław Golba (PiS) - okręg 58 (Krosno)

Mariusz Gromko (PiS) - okręg 60 (Białystok)

Jan Hamerski (PiS) - okręg 36 (Nowy Sącz)

Jan Maria Jackowski (PiS) - okręg 39 (Płock)

Stanisław Karczewski (PiS) - okręg 49 (Radom)

Maria Zofia Koc (PiS) - okręg 47 (Siedlce)

Marek Komorowski (PiS) - okręg 59 (Białystok)

Tadeusz Kopeć (PiS) - okręg 79 (Bielsko-Biała)

Małgorzata Kopiczko (PiS) - okręg 87 (Olsztyn)

Waldemar Kraska (PiS) - okręg 48 (Siedlce)

Maciej Łuczak (PiS) - okręg 26 (Sieradz)

Józef Łyczak (PiS) - okręg 13 (Toruń)

Ryszard Majer (PiS) - okręg 68 (Częstochowa)

Robert Mamątow (PiS) - okręg 46 (Siedlce)

Marek Martynowski (PiS) - okręg 38

Krzysztof Mróz (PiS) - okręg 2 (Legnica)

Bogusława Orzechowska (PiS) - okręg 85 (Elbląg)

Stanisław Ożóg (PiS) - okręg 56 (Rzeszów)

Andrzej Pająk (PiS) - okręg 30 (Kraków)

Zdzisław Pupa (PiS) - okręg 55 (Rzeszów)

Marek Pęk (PiS) - okręg 31 (Kraków)

Wojciech Piecha (PiS) - okręg 73 (Bielsko-Biała)

Jarosław Rusiecki (PiS) - okręg 82 (Kielce)

Janina Sagatowska (PiS) - okręg 54 (Rzeszów)

Michał Seweryński (PiS) - okręg 27 (Sieradz)

Wojciech Skurkiewicz (PiS) - okręg 50 (Radom)

Krzysztof Słoń (PiS) - okręg 83 (Kielce)

Aleksander Szwed (PiS) - okręg 5 (Wałbrzych)

Rafał Ślusarz (PiS) - okręg 1 (Legnica)

Dorota Tobiszowska (PiS) - okręg 74 (Katowice)

Kazimierz Wiatr (PiS) - okręg 35 (Tarnów)

Jacek Włosowicz (PiS) - okręg 81 (Kielce)

Alicja Zając (PiS) - okręg 57 (Krosno)

Józef Zając (PiS) - okręg 18 (Chełm)

Koalicja Obywatelska

Paweł Arndt (KO) - okręg 92 (Konin)

Halina Bieda (KO) - okręg 71 (Katowice)

Marek Borowski (KO) - okręg 42 (Warszawa)

Marcin Bosacki (KO) - okręg 91 (Poznań)

Barbara Borys-Damięcka (KO) - okręg 43 (Warszawa)

Bogdan Borusewicz (KO) - okręg 65 (Gdańsk)

Krzysztof Brejza (KO) - okręg 10 (Bydgoszcz)

Jacek Bury (KO) - okręg 16 (Lublin)

Alicja Chybicka (KO) - okręg 7 (Wrocław)

Leszek Czarnobaj (KO) - okręg 67 (Gdańsk)

Robert Dowhan (KO) - okręg 20 (Zielona Góra)

Artur Dunin (KO) - okręg 23 (Łódź)

Jerzy Fedorowicz (KO) - okręg 32 (Kraków)

Zygmunt Frankiewicz (KO) - okręg 70 (Katowice)

Beniamin Godyla (KO) - okręg 53 (Opole)

Agnieszka Gorgoń-Komor (KO) - okręg 78 (Bielsko-Biała)

Tomasz Grodzki (KO) - okręg 97 (Szczecin)

Janusz Gromek (KO) - okręg 99 (Koszalin)

Jolanta Hibner (KO) - okręg 40 (Warszawa)

Danuta Jazłowiecka (KO) - okręg 52 (Opole)

Kazimierz Kleina (KO) - okręg 62 (Słupsk)

Bogdan Klich (KO) - okręg 33 (Kraków)

Andrzej Kobiak (KO) - okręg 9 (Bydgoszcz)

Magdalena Kochan (KO) - okręg 98 (Szczecin)

Agnieszka Kołacz-Leszczyńska (KO) - okręg 4 (Wałbrzych)

Władysław Komarnicki (KO) - okręg 21 (Zielona Góra)

Krzysztof Kwiatkowski (KO) - okręg 24 (Łódź)

Stanisław Lamczyk (KO) - okręg 63 (Słupsk)

Beata Małecka-Libera (KO) - okręg 76 (Katowice)

Ewa Matecka (KO) - okręg 95 (Kalisz)

Antoni Mężydło (KO) - okręg 11 (Toruń)

Janusz Pęcherz (KO) - okręg 96 (Kalisz)

Marek Plura (KO) - okręg 80 (Katowice)

Aleksander Pociej (KO) - okręg 45 (Warszawa)

Jadwiga Rotnicka (KO) - okręg 90 (Poznań)

Sławomir Rybicki (KO) - okręg 64 (Słupsk)

Joanna Sekuła (KO) - okręg nr 77 (Katowice)

Adam Szejnfeld (KO) - okręg 88 (Piła)

Ryszard Świlski (KO) - okręg 66 (Gdańsk)

Kazimierz Michał Ujazdowski (KO) - okręg 44 (Warszawa)

Jerzy Wcisła (KO) - okręg 84 (Elbląg)

Barbara Zdrojewska (KO) - okręg 8 (Wrocław)

Bogdan Zdrojewski (KO) - okręg 6 (Wrocław)

Wojciech Ziemniak (KO) - okręg 94 (Kalisz)

PSL-Kukiz'15

Ryszard Bober (PSL) - okręg 12 (Toruń)

Michał Kamiński (PSL) - okręg 41 (Warszawa)

Jan Filip Libicki (PSL) - okręg 89 (Piła)

SLD-Razem-Wosna

Wojciech Konieczny (SLD) - okręg 69 (Częstochowa)

Gabriela Morawska-Stanecka (SLD) - okręg 75 (Katowice)

Niezależni

Stanisław Gawłowski (niezależny) - okręg 100 (Koszalin)

Krzysztof Kwiatkowski (niezależny) - okręg 24 (Łódź)

Lidia Staroń (niezależna) - okręg 86 (Olsztyn)

Wadim Tyszkiewicz (niezależny) - okręg 22 (Zielona Góra)

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA